خاصیت ضد عفونی و ضد باکتری

ترکیب آب و نمک آبی معدنی یک محلول بسیار قوی و ضد عفونی کننده ایجاد می کند. محلول ساخته شده با نمک آبی کریستالی ،خاصیت میکروب کشی و ضدعفونی کننده و کاربرد‌های بسیاری دارد. از جمله فواید این محلول شگفت انگیز،نگهداری مواد غذایی و خوراکی ، ضدعفونی کردن دهان و دندان ها ، کنترل   و درمان عفونت گلو و سرماخوردگی و ضدعفونی کردن پوست می باشد.

بنابر یافته‌های علوم پزشکی نوین و طب سنتی ، دهان  انسان محل تجمع انواع میکروبها و باکتریها است که بر اثر مصرف  نمک پیش و در حین غذا، آنها برطرف می‌شوند و ازبین می روند.

تنظیم فشار خون با نمک آبی

اگرچه بارها به ما گفته شده که مصرف نمک می تواند در ابتلا به فشار خون نقش زیادی داشته باشد.و همیشه پزشکان حتی در مصرف کم نمک هم به ما تذکر می دهند. اما اخیرا نتایج تحقیقات انجام شده توسط پزشکان آمریکا خلاف این مطلب را اثبات کرده است.

پزشکان  و دانشمندان دانشگاه “USC” کالیفرنیا در گزارش جدید خود اثبات کرده اند  که “پتاسیم” موجود در “نمک طبیعی” بخصوص نمک آبی کریستالی که پتاسیم زیادی دارد، خطر ابتلاء به فشار خون را کاهش می‌دهد همچنین پتاسیم موجود در نمک و مواد حاوی این یون به دفع سریع سدیم اضافی در بدن و کاهش سطح فشار خون کمک می‌کند.

تنظیم تعادل بدن

سطح سدیم پایین در بدن، شایع ترین عدم تعادل الکترولیت است. شاید در ابتدا امراین موضوع کمی عجیب به نظر برسد وقتی بدانیم که بدن ما الکتریسیته تولید می کند. نمک مصرف شده و موجود در بدن که به آن الکترولیت گفته می شود، ترکیبی یونی است که در آب، به بارهای الکتریکی مثبت و منفی شکسته می شود و سپس فعالیت الکتریکی بدن را موجب می شود. این فعالیت الکتریکی بسیار حیاتی برای هماهنگی عضلات بدن، عملکرد بهتر قلب، جذب بهتر مایعات، عمل دفع و عملکرد سیستم عصبی لازم و حیاتی  می باشد.

معمولا افراد به دلیل تعرق، بیماری، استعمال دارو یا دلایل دیگر، الکترولیت های درون بدن را از دست می دهند. و اینجاست که مصرف نمک آبی نقش بسزای در تنظیم تعادل بدن دارد.

ضد استرس

مطالعات دانشمندان  آمریکایی نشان می دهد که مصرف مقدار مناسبی از  نمک طبیعی بخصوص نمک آبی  در شرایط استرس زا و تنش زا، سبب افزایش هورمون اکسی توسین می گردد. این هورمون عامل  ایجاداحساس خوب، شادی است.

حتما بخوانید  خواص نارگیل

کمک به هضم غذا

آب دهان (یا همان بزاق) از غدد بزاقی تولید و جاری می‌شوند .هرچه که بزاق بیشتر با غذا مخلوط و ترکیب شوند ، غذا زودتر از گلو پایین رفته و زودتر هضم می‌شود. با مصرف و ورود نمک در دهان، غده‌های موجود اطراف دهان را تحریک می‌کند . این امر به ترشح آنها سرعت می دهد و بزاق بیشتری تولید می شود. به همین دلیل، غذا را زودتر هضم  و اماده می‌کند.

رفع برخی از مشکلات تنفسی

با نمک آبی بهرمندی از فواید بینظیرنمک آبی فقط به مصرف آن ختم نمی شود.امرزه در سراسر دنیا اتاق های بزرگی از را به اسم نمک درمانی و هالوتراپی ایجاد کرده اند. دراین روش بیمارهای که دارای مشکلات تنفسی هستند را در اتاق های پوشیده از نمک میگذارندو بدن بیمار را با نمک طبیعی می پوشانند.در این مرحله هوای دارای ذرات نمک را استشمام می‌کند. بر طبق نظر “انجمن ریه” واقع درآمریکا، یک نظریه مشهور در مورد چرایی ونحوه عملکرد نمک‌ درمانی (هالوتراپی) است. که ذرات کوچک نمک در هنگام استنشاق، آب را به مجاری تنفسی و ریه‌ها منتقل کرده و مخاط را نازک می‌کنند. این عمل باعث تسهیل سرفه‌های خشک بیماران  و بهبود دستگاه تنفسی  بیماران می‌شود.

افزایش ایمنی بدن

نمک طبیعی بخوص نمک آبی یکی از مواد غذایی ضروری  و حیاتی برای فعالیت بدن است که برای عملکرد صحیح  و مناسب مغز و متابولیسم بدن انسان، لازم و حیاتی  می باشد. مصرف نمک طبیعی آبی که معمولاً از سنگهای نمک معدنی به دست می‌آید. که نه‌تنها برای سلامتی مضر و زیان آور نیست بلکه بر اساس منابع  و داده های طب سنتی قدیم و منابع روایی و داده های پزشکی نوین، در بدن انسان مانند یک پادزهر بسیار قوی عمل کرده و خطرابتلا به بسیاری از امراض و بیماریها از جمله بیماریهای قلبی، کلیوی و کبدی و پوستی را برطرف می کند.

از دیگر فواید نمک آبی

  1. درمان مشکلات عصبی
  2. کنترل فشار خون بالا و فشار خون پایین
  3. درمان نارسایی کبد و کلیه
  4. درمان مشکلات قلبی و عروقی
  5. بهبود و درمان کلسترول بالا و پایین
  6. کنترل قند و چربی خون
  7. درمان گرفتگی عضلات و اسپاسم عضلانی
  8. و درمان افسردگی و کاهش استرس

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *