دمنوش هاي معجزه گر براي بانوان

تعادل هورمون‌ها در هر خانمی نشان‌دهنده عملکرد صحیح بدن اوست و برهم‌خوردن تعادل آن‌ها می‌تواند سبب خستگی، ریزش مو، مشکلات قند خون، مشکلات بارداری، تغییر خلق و خو از جمله اضطراب و افسردگی و حتی بی‌نظمی در چرخه قاعدگی شود.

دمنوش هاي معجزه گر براي بانوان:

1.زنجبيل

دمنوش زنجبیل یک نوشیدنی شگفت‌انگیز برای درمان تعادل هورمون‌های شماست. با نوشیدن زنجبیل علائم متداول مربوط به سندروم پیش از قاعدگی، نوسانات خلقی و سردرد در شما کاهش می‌یابد. حتی اگر در دوران قاعدگی حوصله دم‌کردن زنجبیل را نداشتید. می‌توانید به عنوان ادویه از آن در غذای روزانه خود استفاده کنید.

2. ريشه گل قاصدک

ریشه گل قاصدک، سرشار از استروژن‌های گیاهی است و علاوه بر تعادل هورمون‌ها نقش مهمی در سم‌زدایی بدن دارد. همچنین به درمان جلوگیری از یبوست و بهبود گوارش شما کمک می‌کند. دم‌کرده ریشه گل قاصدک را در دوران قاعدگی می‌توانید مصرف کنید.

3.تخم شنبليله

تخم شنبلیله حاوی فیتواستروژن‌هاست که به درمان تعادل استروژن‌ها در بدن کمک می‌کند. مطالعات جدید نشان می‌دهد که شنبلیله در رفع دیسمنوره‌ها نیز مؤثر است.

4. برگ تمشک

دم‌کرده برگ تمشک قرمز، یک درمان گیاهی رایج در متعادل‌کردن هورمون‌های زنانه است. این دمنوش دارای آثار آنتی اکسیدانی است و می‌تواند به آرامش ذهن، قلب و عضلات شما کمک کند. دم کرده برگ تمشک، برای رفع گرفتگی‌های قاعدگی نیز مؤثر است و نوشیدن آن در ماه‌های آخر حاملگی نیز به خانم‌های باردار توصیه می‌شود. البته قبل از مصرف این دمنوش در دوران بارداری حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *